Історія місцевості

Перша половина XIX століття.

На карті Львову вперше з'явилося позначення «Новий Світ». Спочатку так називалась лише одна вулиця, та вже через кілька десятиліть назва поширилася на всю околицю між Городоцькою та Сокольницькою дорогами. На дільниці «Новий світ» почали виділяти 3 місцевості: На Байках, Кастелівка, Богданівка. На одній із них трохи пізніше виникла відома гіпсова фабрика Йозефа Франца.

Йозеф Франц

Відомий львівський підприємець та забудовник.
До залишеного ним спадку у Львові належать відбудова Львівської ратуші, проект надбудови поверху монастиря на вулиці Кривоноса, зведення корпусу та каплиці монастирського комплексу Святої Терези.
Проте наймасштабнішою спорудою стала збудована в 1856 році в історичній місцевості «Новий світ», а саме на ділянці Байки, фабрика гіпсу. Вона стояла між вулицями Коновальця і Чупринки. Кам'яні та гіпсові скульптурні вироби, призначені для будівництва, на ній виробляли аж до Першої світової війни. Частина ділянки, де стояла фабрика, отримала назву Францівка
* Видатні діяння нашого земляка та багате історичне минуле місцевості надихнули нас на створення назви будинку — «Озера Йозефа».

1890-ті роки

Архітектори Юліан Захаревич та Іван Левинський створили на сході ділянки Байки один із найгарніших куточків Львова. Довгий час він носив назву Кастелівка. Планування вулиць та комунікацій, що було запроваджено архітекторами, зберігається тут і досі. В кінці XIX століття на Новому Світі була найдорожча у Львові нерухомість.

1920-1930-ті роки

На Байках з'явився новий район приватних вілл, одна з яких належала відомому українському художнику-імпресіоністу Івану Трушу. Споруди правильної геометричної форми з прямокутними вікнами без архітектурних прикрас були зведені у стилі функціоналізму. Багато зелених насаджень підкреслювали модну в ті часи ідею міста-саду.
В 1923 році між вулицями Коновальця і Чупринки був заснований перший в Україні спеціалізований спортивно-біговий парк Гданський. Його прикрасою стали два озера загальною площею 1,8 га, поєднані між собою містком.

1960-ті роки

На місці колишніх кар'єрів з видобутку піску та закинутого спортивно-бігового парку виникає рекреаційний парк Алтайські озера. В 90 роки його назва була змінена на Піскові озера. Зараз у парку облаштовані затишні доріжки для прогулянок, спортивний і дитячий майданчики.

1970-1990-ті роки

Місцевість Нового Світу продовжує забудовуватися. Будуються навчальні корпуси Львівського лісотехнічного інституту, облаштовується його власний ботанічний сад. У 1970 році був побудований готель «Турист», пізніше розширена спортивна інфраструктура: зведені стадіони «Львівелектротранс» і Львівського лісотехнічного інституту, спортивний комплекс «Спартак» (зараз «Україна») з тенісними кортами і спортивний комплекс «Медик» з відкритим плавальним басейном і тенісними кортами. У 1990 з'явився новий жіночий монастир — Святого Вікентія.

Сьогодення

Зараз цей куточок залишається одним із найпрестижнiших районів Львову. Наближеність до центру та зелений парк з мальовничими озерами, де можна відпочивати на природі, не виїжджаючи з міста, роблять місцевість ідеальним варіантом для проживання — справжнім осередком сімейного затишку.

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

або зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом!
© Copyright 2022 Забудовник - ТзОВ «Будівельні Резерви»
Зв’язатися